Jak stylizować płaszcze przejściowe?

Płaszcz przejściowy damski znajduje się w niejednej szafie i jest uwielbiany przez wiele kobiet. Nie ma co się dziwić, skoro jest to bardzo uniwersalny element garderoby, który wpasuje się na każdą okazję. Mimo tego czasami pojawia się pytanie: jak wystylizować płaszcze przejściowe. Stanowią one dodatek do całej stylizacji, jednak co założyć pod niego, aby to wyglądało dobrze?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim można powiedzieć, że pod taki: https://dstreet.pl/plaszcze-przejsciowe-damskie kobiecy płaszcz przejściowy można założyć wszystko. W końcu płaszcz to tylko okrycie wierzchnie, więc wchodząc do jakiegoś budynku i tak je zdejmiemy. Jednak, jeśli zamierzamy spędzić cały dzień w płaszczu, to warto przemyśleć swoją stylizację, aby cały dzień czuć się dobrze. 

Jeśli posiadamy płaszcz w stonowanych kolorach, takich jak: czerń, beż czy szarość, to mamy większe pole do popisu. Możemy pokusić się zarówno o monochromatyczne stylizację, które przełamiemy dodatkami, jak i stylizacje pełne kolorów, które wspólnie będą tworzyły cudowną harmonię. Natomiast jeśli chodzi o typ garderoby to możemy założyć tak naprawdę wszystko. Zaczynając od klasycznych T-shirtów i topów, a kończąc na sweterkach. W kwestii dolnej garderoby, to śmiało możemy sięgnąć zarówno po spodnie, jak i spódnice. Sukienki również będą wspaniałym wyjściem. Mając podstawę stylizacji możemy stworzyć casualowy look lub bardziej elegancki. Duża część zależy od dodatków i kolorystyki, którą wybierzemy. Decydując się na ciemne outfity ze złotymi dodatkami możemy liczyć na bardziej elegancki efekt. Natomiast zakładając żywy sweter, jasne jeansy i sneakersy mamy zagwarantowany typowy, miejski, codzienny look. Dodatki odgrywają kluczową rolę. 

Natomiast jeśli posiadamy płaszcz przejściowy w nietypowym kolorze, to musimy dużo bardziej uważać, aby nie zaliczyć wpadki modowej. Połączenie ze sobą nieodpowiednich kolorów może skończyć się bardzo źle. Tutaj idealnie sprawdzi się łączenie zimnych kolorów i ciepłych. Natomiast odważniejsze panie mogą spróbować łączyć kolory na podstawie „kółka kontrastów”, czyli niebieski z pomarańczowym, fioletowy z żółtym i zielony z różowym. Takie połączenia wymagają dużej odwagi i pewności siebie, dlatego nie każda kobieta się w nich odnajdzie. Już samo założenie stylizacji utrzymanej w jeden, żywej kolorystyce jest bardzo odważne, albowiem wyróżnia się to spośród stylizacji, które widzimy na co dzień. Jednak, w końcu do odważnych świat należy!

Jakie buty będą odpowiednie?

W zależności od pogody możemy zdecydować się na buty typowo jesienne, czyli botki (długie idealnie sprawdzą się w przypadku krótkich spódnic i sukienek, zaś krótkie do każdej stylizacji) lub modne w tym sezonie kowbojki, albo możemy wybrać buty typowo sportowe, które lepiej sprawdzą się w okresie wiosennym. Wtedy warto postawić na kultowe sneakersy lub trampki. Bezpieczną opcją będzie kolor biały lub czarny, ale jeśli zależy nam na kontraście, to warto rozważyć kolor, który będzie kontrastował z płaszczem, który posiadamy.

Czy dodatki mają znaczenie?

Oczywiście, że tak! Dodatki odgrywają kluczową rolę, albowiem często to właśnie one decydują o końcowym wyglądzie stylizacji i tonie, w jakim zostanie ona utrzymana. Przecież idąc do pracy czy ze znajomymi wybierzemy kompletnie inną biżuterię, niż idąc na uroczystą kolację czy galę. Nie zapominajmy o roli jaką grają dodatki i dobierajmy je z rozwagą, aby nie zepsuć całego outfitu. W przypadku płaszczy przejściowych świetnie sprawdzą się długie wisiorki i kolczyki, które nie „zgubią się” w całej stylizacji.

Stylizacja płaszczy przejściowych nie jest trudna. Bardzo łatwo jest dobrać coś, co będzie pasowało, ze względu na ich uniwersalność. Dużo też zależy od stylu, w którym chcemy utrzymać look oraz od okazji, na którą idziemy. Kluczowa jest zasada złotego środka, dzięki której nasz outfity nie będzie wyglądał na przesadzony. Pamiętajmy, że ważne jest nasze samopoczucie, dlatego jeśli nie czujemy się pewnie w wyrazistych kolorach, to nie poddawajmy się presji mody i wybierajmy odcienie, w których czujemy się najlepiej!

Proponowane